Dvere

Interiérové drevené dvere a zárubne

Interiérové drevené dvere sa vyznačujú vysokými úžitkovými a estetickými vlastnosťami, ktoré uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov. Vysoká kvalita výrobkov je dosahovaná využívaním progresívnych výrobných technológií a použitím kvalitných vstupných materiálov.

Rozmer

Okrem normovaných rozmerov, hrúbka: 40 mm, šírky: 60, 70, 80, 90 mm a výšky: 197 mm je samozrejmosťou vyrobiť dvere podľa zameraných stavebných otvorov, ako i atypické rozmery, ktoré sa týkajú hrúbky, šírky i výšky alebo celé drevené steny, či obklady podľa návrhu autora projektu, resp. architekta.

Dverné krídlo

Dverné krídlo tvorí pevne vystužený drevený rám z mäkkého dreva. Charakteristickým prvkom tohto produktu je zosilnenie rámu po obvode hranolom s tvrdého dreva rovnakej dreviny ako je dyha na čelných plochách dverí. Tento konštrukčný detail ma ešte ďalšiu významnú vlastnosť – umožňuje frézovať polodrážku, resp. profil dverného krídla priamo v masíve hranola z tvrdého dreva so zaoblenými hranami, ktoré dokážu výborne ochrániť estetickú stránku dverí počas bežného používania. Uvedené vyhotovenie je jednoznačnou prednosťou pred ostatnými dverami s olepenou polodrážkou náchylnou na poškodenie hrán a odliepanie dyhy, či drevoimitujúcej plastovej pásky z polodrážky. Výplň dverného krídla tvorí pevné jadro z ľahčených materiálov pri hladkých dverách a sendvičová drevená výstuž pri kazetových dverách. Konštrukcie sú po celej ploche z oboch strán stabilizované nalisovanými MDF plátmi. Obe tieto skladby zabraňujú prehnutiu, resp. skrúteniu výrobku a zabezpečujú jeho dlhodobú statickú pevnosť.

Obložková zárubňa

Obložková zárubňa je vyrobená z vysoko kvalitnej drevotriesky, ktorá je plne automaticky frézovaná do požadovaných rozmerov a tvarov. Konštrukcia zárubne umožňuje kompenzáciu hrúbky steny v rozsahu až 14 mm. Zárubňa je štandardne vybavená profilovým tesnením, protiplechom a tromi skrytými závesmi. Výrobok je vhodný do stavebného otvoru steny z klasického muriva, ako aj sadrokartónovej konštrukcie. Základný povrch dverného krídla a obložkovej zárubne je opláštený prírodnou dyhou z rôznych drevín podľa výberu; dub, buk parený, javor, čerešňa, jelša, orech, etimoje a ďalších.

Povrchová úprava

Povrchová úprava ekologickými polyuretanovými lakmi s UV zložkou od výrobcu MILESI (I) zabezpečuje dlhú farebnú stálosť výrobku. Taktiež je možné povrch upraviť nanesením krycej farby určeným odtieňom podľa stupnice RAL.

Dvere so špeciálne prispôsobenou konštrukciou obojstranne opláštenou dubovými lamelami hrúbky 4 mm je možné povrchovo upraviť oxidačne vytvrdzovaným prírodným olejom, resp. farebným prírodným olejom renomovaných značiek FEYCO (CH), OSMO (D) či WOCA (DK).

Vyhotovenie a príslušenstvo dverí

Po stránke funkčnej a estetickej tvorí zárubňa spoločne s dverným krídlom ideálnu kombináciu, ktorá ponúka niekoľko alternatív vyhotovenia, ako dvere otočné, posuvné, skladacie a kývne. Pre špeciálne účely sú tiež k dispozícii dvere a zárubne s protipožiarnou úpravou a dvere s vylepšenými akustickými vlastnosťami, vhodné najmä na oddelenie priestorov so zvýšenou hladinou hluku, ako i bezpečnostné dvere.
Výber kovania a kľučiek, dorazov, mechanických prahov a bezpečnostných zámkov je v súčasnej dobe veľmi veľký a v širokom rozsahu cenových úrovní, preto sa mu konkrétne venujeme na základe bližšie špecifikovaných požiadaviek.